ÇM
Soru Sahibi
1 Aralık 2013 19:20

Kemik erimesi

Hocam merhaba.Annemde 3 yıldır kemik erimesi var.Düzenli olarak ilaçlarını kullandı.Son yapılan kemik taramasında doktor ilerleme olmadığını,hatta önceki yıllara göre biraz düzelme olduğunu söyledi.Daha sonra bize aclasta verdi.Yanında da suda eritilen calsidose tablet verdi.Aclasta yı damardan verdiler.Ancak doktorun verdiği diğer ilaç calsidose adlı ilaç henüz piyasada yokmuş.Daha önceki yıllarda kullandığı cal-d vita da piyasda yokmuş.Aclasta uygulandığı için vitamin d3 tarzı olan bir ilacın kullanılması gerekiyormuş.Hafta sonu araya girdiği için doktora soramadık.Eczacımız bize ostevita adlı tableti önerdi.Bu ilacın da işimizi göreceğini söyledi.Biz de onu aldık ve kullanmaya başladık.Sizce de bu ilaç uygun mudur,ya da öneriniz nedir.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden çok teşekkür ederim.İyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hasan Dursun
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Mert bey, bu soruyu doktorunuza sormalısınız. Geçmiş olsun. www.fizikoterapi.com

3 Aralık 2013 14:13