AH
Soru Sahibi
10 Haziran 2017 01:50

Kemik Enfeksiyonu

Hocam merhaba, 8 ay onve dusme sonucu humerus basi 6 parcaya ayrildi. Ameliyat edildi fakar daha sonra da enfeksiyon basladi. Sonunda kemik enfeksiyonu teshisi koyulup enfeksiyonun kaynagi olarak gorunen humerus basi alindi. 1 aydir rifcap ve Targocid kullaniyoruz fakat devamli degiskenlik gosteriyor. Crp: 66, 29, 5.74 ve 3 gun once 29 oldu yine. Nasil bitecek bu enfeksiyon yardimci olur musunuz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Mücahit Yemişen
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Geçmiş olsun. Kültürde hangi bakteri üredi, verilen antibiyotikler kültür sonucuna göre mi verildi, o bölgede yabancı cisim varmi, çivi gibi. Bu sorularin cevaplarini bilmek gerekiyor. 6-8 haftalik tedavi suresi var. Daha erken. yukarida ki sorularin cevaplari önemli. Bunlara göre bir yorum yapmak gerekiyor.

10 Haziran 2017 02:18