KH
Soru Sahibi
21 Ağustos 2015 17:25

Kedimin pati altındaki yaraları

Merhaba Tülin Hanım.4 aylık dişi chinchilla kedimin ön ve arka olmak üzere iki patisinin altı şişmiş ve parmaklarının aralarına doğru yaralar oluşmuş.Ara sıra yaladığını hatta dişleriyle ısırdığını görüyorum.Gördüğüm an baticon sürdüm ek olarak antibiyotkli merhem sürdüm.Aynı zamanda çok fazla olmamakla beraber ishal ama dışkısında mukus var.Vücudunun başka bölümünde tüy dökülme sorunumuz yok.Patilerinde de yok.Kuma ya da mamasına alerjisi olabilir mi?Ya da başka rahatsızlık belirtisi midir bu?Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Evet muhtemelen bakım ve beslenme hatasından kaynaklanan metabolik bir hastalık söz konusu olabilir. Bu yaralar mantar hastalığına da çevirmiş olabilir. bu neden ile, önce veteriner hekiminizin sunduğu kaliteli bir yavru kedi maması, yine kaliteli bir kedi kumu alıp sık sık kumu temizlemelisiniz. kedinizi mantar şampuanı ile yıkayıp, mantar tedavisi için veteriner hekiminze götürebilirsiniz. Vitamin ve mineral takviyesi de faydalı olacaktır

28 Ağustos 2015 13:20