ÖA
Soru Sahibi
24 Şubat 2017 10:17

Kedimde bağırsak sorunu

Dişi Kedimi üç gün önce belediye veterinerinde kisirlastirdik. Ayni gunu n aksam üzeri daha baygin gibiyken kaka yaptı. Kakasinin sonu kanliydi. Ertesi gunun aksam üzeri tuvalete gitti ve poposundan mi rahminden mi çıktığını anlayamadigim kanli sumuksu bir parca atti. O andan sonra hiç kaka yapmadi. Ama sık sık tuvalete gidip kaka yapar pozisyonda poposundan seffaf jelimsi bir sıvı akıtıyor. İkinci gece yattığı yer bu siviyla islanmisti. Veterinere götürdüm. Röntgen cekip antibiyotik başladı. Ama benim içim rahat değil. Acaba operasyonda bagirsaga zarar vermis olabilirler mi. Yemek yemesi çok az. Suyu çok içiyor. Ateşi yok. Genelde halsiz ve uyuyor. Arada kasilma gibi titriyor. Ne yapmalıyım. Yardımcı olur musunuz.

1 cevap
Cevaplar (1)

Zor soru. Kısırlaştırılmış kedide rahim alındığı için vulva veya vaginadan bu tür bir akıntı operasyonun hemen ardından olsa belki ama bu kadar zaman sonra sanmıyorum. Meslekdaşım hangi tanıya istinaden antibiyotiğe başladı? Muayene veya meslekdaşımın tanısını öğrenmeden ne söylesem yanılgı payı çok yüksek olur. Saygılarımla

7 Mart 2017 23:01