GD
Soru Sahibi
9 Mart 2018 03:55

Kedim kabız

Merhaba, 2.5 yaşında erkek kısır 9kg kedim var. Son 4 ayda 4 kez mama değiştirdik kilo kontrolünü sağlamak amacıyla. Ancak sorunum kedimin kabız olması vet. Gittik enfeksiyon olabileceğini söyledi ve iğne yaptı, bağırsak haraketlerinin çok yavaş olduğunu da söyledi. 5 gündür ufak 2 3 parça kakasını yapabildi ilaç verdi ben de kedilerde kullanımı yaygın bir kabız ilacı aldım eczaneden, zeytinyağı içiriyorum, kefir verdim ama bir türlü rahatlatamadım. Bugün ıkınırken makatından sümüksü bir sıvı geldi. Lahman yapılmasından çekiniyorum, test, röntgen yapmadı hekim, mama değiştirmedi, reçeteli mamaya geçiş yapmam gerekmez mi? Neler yapmam gerekir yardımcı olursanız çok sevinirim. Eskişehir'de tanıdığım veteriner hekim yok kimseye de güvenemiyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Eskişehirdeyseniz kliniğe getirirseniz muayene edip bilgilendirelim.

9 Mart 2018 08:43