KS
Soru Sahibi
21 Temmuz 2015 01:30

Kedi tirmalamasi

Iyi aksamlar Safak Bey. 4.5 yasindaki kizimin kolunu 3 gün önce sevmeye calistigi sokak kedisi tirmalamis. Hemen batticonla temizledim, sıkca sabunla yıkadım. Telefonla görüstügüm 2 veteriner, bir enfeksiyon hastaliklari uzmani kuduz asisi yaptirmamizin gerekli olmadigini söyledi, tetanoz asisi var bebekliginde yapilmişti. Ama icimde de bir korku var hala. Kizariklik, sisme yok neredeyse iyilesti bile. Ne yapmam gerektiğini bilemiyorum. Herhangi bir testle bunu öğrenme sansimiz var midir? Kuluçka dönemi de uzun bir süreç saniyorum okuduğum kadariyla. Nasil sabredebilirim bilemiyorum. Simdiden yardiminiz icin teşekkür ediyor, iyi calismalar diliyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Şafak Göktaş
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji , Medikal Estetik Tıp Doktoru

01 gün boyunca kediyi gozlemleyin, Eğer herhangibir değişiklik olmadıysa birşey yapmanıza gerek yok

28 Temmuz 2015 10:17