YS
Soru Sahibi
24 Mart 2017 01:34

Kedi gençlik virüs

2 aylık Scottish fold kedimin ölümü ile ilgili soru sormustum size virüsle alakalı. Hocam peki kedi gençlik virüsü için hangi dezanfektanları kullanmalıyım? Camasır suyu dediler fakat koltuklar camasır suyu ile yıkanamaz? Her yere sürülemez? Evin her ortamında bulundu.( dolap içlerine kadar, yataklarda vs..) Esyalarını daha büyük bir kediye hediye edebileceğimi söylemislerdş aşıları var gecmezmis diye.Esyalarını( tırmalama evi,oyuncakları ve yatagı) vermeyi düşünüyorum ama baska bir kediye birşey olursa diye korkumdan çöpe atmak durumunda kalacağım sanırım. Yeni bir kedi alırsam eve getirdiğimde (karma aşısı olmus yavru bir kediyi) ona gecme olasılığı var mıdır virüsün? Çünkü parkelere kanlı ishali gelmişti. Yine sahiplenirsem 2.5-3 aylık bir kedi istiyorum çünkü. Kafam cok karısık ve düşününce işin içerisinden cıkamıyorum. İnanın cok caresizim kedileri cok seviyorum yeniden sahiplenmek istiyorum fakat aşırı korkularım var ve bu virüs konusunda o kadar cok korkutuldum ki evde 2 yıl kadar canlılığını koruyabilir denildiği için ve gelecek olan kedinin de ölebilme ihtimali oldugu için. Beni bu konuda ayrıntılı bir biçimde bilgilendirirseniz cok sevinirim. Nasıl bir yolda ilerlemeliyim?

1 cevap
Cevaplar (1)

Su Hanım. kendinize veya bir başkasına ait bir telefonla (güvenliğiniz veya güveniniz açısından daha uygun olabilir)numaramı çaldırın sizi arayayım. Sizinle sözlü diyalogun hem sizin hem benim zamanım ve daha fazla soru-yanıt çözümleme açısından daha anlamlı olacağını düşünüyorum. *** *** ** 27 Saygılarımla

6 Nisan 2017 23:46