ŞZ
Soru Sahibi
17 Nisan 2014 20:07

Kasilna nefes

Figen hanim merhaba 5 yasinda bir oglum var.yakladik bir senedir donem donem gecen ama genellikle var olan oksurugu vardi.doktorumuz bunun alerjik oldugunu soyluyordu.ventolin singulair flixcotide lordes gibi ilaclari degistirerek kulandik fakat bi faydasi olmadi.son donemlerde sanki nefes aliyormus gibi icini cekmeye dislerini gicirdatmaya agzini sikmaya basladi.bazende karnini icine cekip birakiyor sordugumda karnim agriyor agzima midemden nefes geliyor tutamiyorum ondan yapiyorum diyor.omuzlarini agzini kasiyor.akciger filmi,tam kan sayimi , sedimatasyon ,crp ,anti 1 antirpsin, ECP, IGE total bakildi hepsi normal bitek trombosit sayisi 117 cikti normal aralik *** *** ** arasi.kulak burun bogazada goturduk ondada herangi bir sorun yok. Hem cocuk doktoru hem dahiliye doktoru gordu. Kendini kasmasi beni tedirgin ediyor .ozellikle gunduzleri idrarini kaciriyor.yeni kardesi oldu psikolijik olabilir mi yoksa baska yaptirabilecegimiz test veya cocugumu goturebilecegim bir bolum var mi? Gelisimi gayet normal.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Figen Gülen
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

Sayın Zeynep Hanım, Öncelikle geçmiş olsun. Çocuğunuzu Çocuk Alerji ve Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı olan bir merkeze götürmenizi öneriyorum. Eğer organik bir problem saptanmazsa Çocuk Psikiyatri uzmanına başvurabilirsiniz. Hoşçakalın Prof Dr Figen Gülen

18 Nisan 2014 10:01