AB
Soru Sahibi
3 Aralık 2014 19:35

kasılma

hocam iyi günler benim boynumda tutlma gibi bişey var fizik doktoruna cıktım emar cekti emar sonucuc4-5c5-c6 diskinde diffüzanuler bulging zemindegenış tabanlı santral herniasyon izlenmıştır bu sevıyede subaraknoid mesafe obliteredir bu seviyede nöral formenlerde obliterasyon gözlenmiştir bu seviyede soldan spinal korda bası gözlenmiştir servikal lordoz düzleşmişti vertebra korpus yükseklikleri ve sinyal özelikleri tabidir ..mr yorumunda böyle yazıyo doktor fizik tedavi görcen dedi olmak istemedim çiktım geldim size sorum bu nedir nasıl bir fıtıktır fizik tedavide nasıl bi yol izleinir hastanelerde fizik tedavi farkı varmı devlet özel nasıl bi fizik tedavi yöntemi izlenir bilgilendirirseniz cok memnun olurum fizik tedavi sırasında ağrı acı nelrle karşilaşiyoruz tşk ederim cevabınız için şimdiden...

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Nurdan Kotevoğlu
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon , Romatoloji (Fiziksel tıp ve Rehabilitasyon)

Merhaba Bekir bey MRI raporunuza göre fizik tedaviden fayadalanack bir hasta gibi duruyorsunuz. İlaç nasıl kimyasal bir tedavi ise, fiizk tedavi de fizik yöntemlerin ( elektrik, ses dalgası , sıcak veya soğuk , lazer gibi pekçok ) değişik kombinasyonlarda ağrı kesici ve kas gevşetici ve egzersize hazırlayıcı amaçla kullanımıdır. Hasta acı duymaz, vücuduna giren bir kimyasla da olmadığından zararlı değildir. ortalam 15 seans kadar her gün olarak yapılır. Uygulama her yerde aynı olmayabilir, diğer her iş gibi titiz ve düzenli yapılan yerlerde daha iyi sonuçlar alınır.ortalam 45 dak ve 1 saat kadar sürer, yeterince etkili bir programdan memnuın kalırsınız . Geçmiş olsun Dr. Nurdan Kotevoğlu

4 Aralık 2014 09:26
AB
Soru Sahibi

Peki hocsm sag kolumda uyusma oluyo guc kaybi yok ama arasira uzerine yatarsam kimisi ameliyat diyor ameliyat olmam asla bu sekilde fizik tedavi sonuc verirmi

4 Aralık 2014 10:49
Prof. Dr. Nurdan Kotevoğlu
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon , Romatoloji (Fiziksel tıp ve Rehabilitasyon)

Fizik tedaviyi deneyin derim. İyi günler

8 Aralık 2014 10:14
AB
Soru Sahibi

tedaviye basladim boyun fitogi ve sag kolumda uyusma oluyo 10 gun oldu baslayali fakat bi degisme goremedim 25 dk falan suruyo sicak uygulama ve makinayla titresim veriyolar gunde iki defa yapin diyom olmaz diyolar tedavi ne kadar suruyo bi yol gosterirşeniz memnun olurum

29 Aralık 2014 21:54
Prof. Dr. Nurdan Kotevoğlu
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon , Romatoloji (Fiziksel tıp ve Rehabilitasyon)

Bundan sonraki gelişmeleri ve sorularınızın cevaplarını doktorunuzla görüşmeniz daha yararlı olur. Gecmiş olsun

4 Ocak 2015 11:00