tn
Soru Sahibi
16 Aralık 2013 22:56

kasık agrısı

meraba hocam yegnimin uLtrasyonunda bunLar çıktı açıkLarsanız seviniriz batın orta hat ve sag alt kandarda mezenterik yerleşimli ortalama 10x4 mm boyutlu ekojen yaglı hilusu seçebilen reaktif özellikte oval konturlu lenf nodlar izLenmiştir

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Ali Delibaş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Karında lenf bezleri saptanmış. Sadece ultrasonografi sonucuyla yorum yapmak doğru olmaz. Hastanın şikayetlerini dinleyip muayene etmek gerekir.

22 Aralık 2013 22:54
tn
Soru Sahibi

Lenf bezleri iyi mi kötü mü peki ? bide sürekLi karın agrısı ve ateşi var

23 Aralık 2013 23:15
Prof. Dr. Ali Delibaş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Lenf bezleri enfeksiyonlarda büyür. Kötü anlamlı değildir.

26 Aralık 2013 17:06