27 Ocak 2016 11:08

Kas seğirmesi

Kas seğirmesi Hocam mrb ben bundan 3 yıl önce panik atak oldum 1 sene derealizasyon yaşadım geçti takıntılı halim hep dewam ediyo kendime her hastalığı kondurdum takıntımdan ve hastalık hastalığından 4 ay hapşıramadım o geçti kas seyirmelerim basladi simdide als olma korkusu var nörolojik muayne oldum emg yapilmadi istedim ama gerek yok dediler iki kere muayne oldum pskolojik dedi iki doktorda bi dahada gitmdm nolur bana yardmci olun seyirme pskolojik olabilirmi kaygi bozuklugunu hat safada yaşıyorum 5 aydır var kas seyirmesi herhangi bi güçsüzlük falan yok allaha şükür cevabınız için simdiden teskkür ederim...

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Diğdem Sayın
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

OLABİLİR, ELEKTROLİT VE YA B12 VİTAMİN EKSİKLİĞİNDEN DE OLABİLİR, ALS ÇOK DÜŞÜK İHTİMAL, ÖNCE RUTİN KAN TETKİKLERİNİZİ YAPTIRIN. BU KAYGI BOZUKLUĞU İÇİN İLAÇ KULLANIYOR MUSUNUZ?

27 Ocak 2016 11:39
Soru Sahibi

Kan tahlili yapıldı b12 ve vitamin degerlerim normal elektrolit ney onu bilmiyorum ama seyirmeler beni cok geriyo yani önerebilceğiniz bisey varmı acaba tesekkurler

28 Ocak 2016 01:15
Uzm. Dr. Diğdem Sayın
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

sodyum, potasyum, klor, magnezyum düzeyi de önemli, ayrıca b12 vit 250'nin üstünde omalı. Eğer bu değerler normalse bu somatizasyondur ve bir antidepresan ile kolayca tedavi edilebilir. Siz de rahatlar ve eski hayatınıza kavuşursunuz

28 Ocak 2016 08:57