PM
Soru Sahibi
25 Aralık 2013 18:16

kas hastalığı

merabalar hocam.. benim kas rahatsızlığım var 11 yaşında teşhis konuldu ama tedavi olarak yeni başlanıldı şuan 20 yaşımdayım. ve bu beni çok rahatsız ediyor yürümekte güçlük çekiyorum düz taban ayakkabı giyemiyorum muhakkak ki topuklu olcak biyopsi falan da yapıldı ama hangi doktora gittimse hepsi ayrı bir şey diyor.. ben kobay olarak kullanılmak istemiyorum artık tedavisi ne biri bişi desin ama herkes farklı konuşuyor. şu anda creatin ve coenzim diye 2 ilaç kullanıyorum hocam bunların bana faydası var mı yoksa boş yere kullanmak da istemiyorum ilaçların ücreti de çok fazla çünkü.. ve bu kas hastalıgının hıc tedavısı yok mu ben düz taban ayakkabı giymeye hasret kaldım :( ama giyemiyorum :(

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Akgün Ölmez Türker
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Merhaba geçmiş olsun hangi tür kas hastalığınız olduğunun anlaşılabilmesi için kas biyopsisi yaptırmanız gerkmektedir. Ayrıca Üniversite hastanelerinden birinde nöroloji bölümünde kas hastalıkları ile ilgili bir birimde size ayrıntılı bilgi verilecektir. Coenzim ve kreatinin destek tedavisi ilaçlarıdır ve rapor çıkarılarak da ilaç eczacılar birliği aracılığıyla temin edebilirsiniz.

27 Aralık 2013 13:38