GA
Soru Sahibi
19 Ocak 2017 14:53

Karacıyer sonucları

Merhabalar.sıze Azerbaycan'dan yazıyorum.Doktor bey ben kan tahlili verdım AST 31,ALT 112, GGT 232 cıkdı kalan her şey normal. Ultrasonsa gırdım karacıyerde paranın ekosu grage1 artmıstır dedı. Ama son zamanlar çok tansıyonum oluyodu Ağrı kesici ilaç kullanmısdım. Tansıyonum nerdeyse her gün oluyo .sol bövrekde ultrasıyonda 4,5 mm çarpında ekojenite mevcududur dedı.ben sımdı karacıyer neden öyle ola bılır ve tansıyonum bövrekdekı tasdan ola bilirim sorucakdım.bu arada kalbım ıyı ve bas tomokrafısıde ıyı cıkdı.önceden teşekkür ederım

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Eşref Araç
Dahiliye - İç Hastalıkları

Ağrı kesici yada ilaçlar karaciğer hasarı yapabilir . Ağrı kesici kestikten 2 hafta sonra yeniden karaciğer testleri yapmanızı öneririm. Bir Gastroenteroloji uzmanına muayene olmanızı tavsiye ederim . Böbrek taşları böbreğin fonksiyonunu bozmamış ise tansiyon nedenini böbrek taşına bağlamamız doğru bir yaklaşım olmaz . Geçmiş olsun

19 Ocak 2017 16:57