SK
Soru Sahibi
4 Ocak 2013 21:54

kaplama

merhaba deniz hanım benim sol 6 nolu dişimin dibinin yarısı çürük ve üstündede biraz çürük ve sarımsı bir nokta var doktor kaplama yapılmasını söyledi fakat dolgu yeterli olmaz mı bu dişim için

1 cevap
Cevaplar (1)

merhaba tarifinize göre çürük geniş bir alana yayılmış,bunun temizlenmesi ve sağlam dokuya ulaşılması için bir miktar daha açılması gerekecek ve yapılan dolgu geniş bir yüzeyi kaplayacak bu da dolgunun tutuculuğunu azaltır dolgunun çabuk düşmesine neden olur,dolgunun daha uzun ömürlü olması için üzerine kaplama yapılabilir,dişinize dolgu yine yapılacak kaplama da dişin yüzeyinden bir miktar kesimle doigulu dişin üzerine yapılacak .Doktorunuz da aynı gerekçeyle kaplamayı uygun görmüş bence yaptırabilirsiniz.Geçmiş olsun.

6 Ocak 2013 00:10