ys
Soru Sahibi
14 Mayıs 2015 13:30

kanli et parcasi gibi balgam geldi ne yapmaliyim?

Doktor bey ben yaklaşık bir hafta önce sol gözümde konjoktivit oldu buna bagli faranjit olur dediler. Faranjitden dolayi sanırım bide sigara kullanıyorum 6yildir ondan dolayı balgam çıkartmak midemi bul andırdığından sürekli kusuyorum bundan dolayı göz damarlarım çatlamış gozumun beyaz kısmı tamamen koyu kırmızı oldu. Bugünde hayatimda ilk defa oksurmeyle balgam çıkarttım balgam un büyüklüğü kuşbaşı et derler ya ayni o şekilde sert yarısı kanlı şekilde çıktı çok şaşırdım büyüklüğünde şaşırttı ne olabilir ne yapmalıyım. Bide boynunda ufak ufak şişlikler oluştu agriyor ve sol kulagimla yanagim arası da sis ve agriyor. Sizce ne yapmalıyım ne olabilir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Şafak Göktaş
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji , Medikal Estetik Tıp Doktoru

Merhaba, Öncelikle geçmiş olsun, Şikayetleriniz solunum yolu enfeksiyonu gibi gözüküyor, Bunun net olarak etkeninin bulunması ve ona göre tedavi edilmesi gerekir, Çünkü her etkenin tedavisi farklıdır, Bunun için size 'Solunum Yolu Etkenleri Multipleks PCR' öneririm, Bu test ile 22 adet etken saptanır, 18 virus, 4 adet de bakteri, Ve bu bakteriler atiipik pnömoni dediğimiz belirti vermeyen zatürreye sebep olan ve saptanması çok zor olan bakterilerdir, Bu test sonucunda etkenin ismi konabilir, Test hakkında bilgi almak için www.gelisimlab.com.tr, Ücretsiz muayene ve randevu için *** *** ** i arayabilirsiniz

21 Mayıs 2015 11:30