çu
Soru Sahibi
22 Nisan 2015 16:09

Kanal tedavi olan dişin içinde apse var

5 yıl önce sol alt azı dişimi kanal tedavi yaptırmıştım ve 5-6 ay kadar önce dişimin çok az bir parçası kırıldı ve ardından diş içinde küçük bir et yani apse belirdi ve ben 5-6 ay boyunca o tarafla yemek yiyemedim ve o apseye dokunamadım çünkü inanılmaz bir acısı vardı ve dün bi cesaretle hastaneye gittim ve doktor röntgen çekti ve apse var diyip dişi kurtaramayız dedi çekilicek dedi ve Antibiyotik verdi 1 hafta sonra gel çekicez dedi ve bende şimdi 12 saatte bir ilacı yutuyorum 2 gün oldu gözle görünen bir değişiklik yok çok korkuyorum acaba apseli dişi çekerse zehirlenirmiyim acaba ne yapmam lazım ?

1 cevap
Cevaplar (1)

Öncelikle Ulaş Bey, açıkcası ben tehşisten pek emin olamadım. Bazen diş içerisinde çürük ya da kırık sebebiyle oluşan boşluklara diş eti dolar ve bu konuda bilgi sahibi olmayan hastalar bunu apseyle karıştırabilirler. Kamuda çalışan meslektaşlarımın da şartlar gereği daha radikal davranıp sıklıkla çekime başvurdukları da bilinen bir gerçek olunca içinden bir acaba geçti. Bütün bunlar bir tarafa apseli diş çekilmez ibaresi eksiktir, akut apseli diş çekilmez, antibiyotik baskılaması gerektirir ki bunu zaten hekiminiz yapmış. Rahat olun çekim için şartlarınız uygundur.

23 Nisan 2015 18:01