KK
Soru Sahibi
29 Ekim 2016 10:11

Kanal tedavi dis

Merhaba 1 yıl önce kanal tedavi yaptirdigim disim kanal tedavi yaptirdigim zamandan beri agriyor soğuk alınca uyuşuyor doktora gittim film çekti kanal tedavinin gayet iyi yapıldığını söyledi disimi sıkıstirmasin diye yirmilik dişin ise aldirdim fakat ağrısı devam ediyor çektirmek istemiyorum 21 yaşındayım yanagimda çöküntü olur diye korkuyorum cektirirsem nasıl bir tedavi gorebilirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yücel Yılmaz
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhabalar, Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Dişinizin kök kanal tedavisi yalnızca görsel olarak değil de klinik olarak yapılmış olan dolgunun da değerlendirilmesini gerektirebilir. Bundan sonra,dişiniz hakkında karar vermek gerekir. Hatta bazı durumlarda dişinizin kök kanal tedavisi bile yenilenebilir. Eğer çözüm olmazsa, diş kaybı düşünülmelidir. Saygılarımla...

29 Ekim 2016 12:05