YH
Soru Sahibi
21 Ekim 2015 14:23

Kan değerleri

Hocam Merhaba, üç hafta arayla 4 gez verdiğim tahlillerde Bilirubin değerlerim sırasıyla, Direkt 0,52 Total 1,77 ; Direkt 0,44 Total 1,43 ; Direkt 0,52 Total 2,09 ; Direkt 0,67 Total 2,35 olarak çıktı. Bu ne anlama geliyor. Doktorum gilbert sendromu olabileceğini söyledi. Karaciğer ultrasonunda hafif yağlanma dışında bir sorun çıkmadı. Ayrıca kanla ilgili hepatit dahil tüm değerlere bakıldı. Sadece LYMF 44,8 çıktı. Kan değerlerinde bilirubin dışında bir sorun yokmuş. Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Osman İlhan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Genetik olarak,enzim eksikligi nedeniyel,bilirubin yüksek olalbilir.Takip uygundur. Prof.Dr.Osman İlhan www.osmanilhan.com

25 Ekim 2015 19:15