TR
Soru Sahibi
28 Temmuz 2016 17:09

Kalpte effüzyon

40 gün önce bypass oldum.Sol tarafımda ve sırtımda ağrılar oluştu.Kalp çarpıntısı da zaman zaman olmaktadır.Nefes alırken batma oluyor.Yapılan ekografide perikarrta sol ventrikül posterior duvar arkasında 8 mm sol ventrikiül lateralinde 9 mm sağ atriyum komşuluğunda 6 mm effüzyon mevcuttur dendi. 1-Kalpte bu değerler ışığında su toplama mevcut mudur.? ( 1 kardiyolog su yok dedi başka hastane de var dedi ve brufen 800 mg verdi) (Akciğer göğüs uzmanına da gittim bir şey yok demişti) Bilgi için şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Çok az su var diyebiliriz ama hiç bir şikayet oluşturmaz. Ameliyat sonrası sık görülen bir durumdur. Brufen şary değil ama bir hafta kullandıktan sonra ekokardiyografi ile kontrol iyi olur kanaatindeyim.

29 Temmuz 2016 01:28