27 Eylül 2017 01:19

Kaburga kırık mı catlak mı?

Merhaba hocam, 25 eylül gecesi eşim banyoda düşme ile kasırgasının sol tarafını musluğa çarpmış. En yakın devlet hastanesi aciline götürdüm tomografi istendi cektirdik fakat bu sure icersinde dr. sanırsam baska bir hasta icin karakola çağrıldı (yani bize soylenene gore) tomografi sonuçlarını kendisine gösteremedik. Bir başka doktora gosterdik fakat onun da acıklamasını pek anlayamadığımiz gibi yazdığı ilaçlarda etki etmedi hatta ağrıları dayanılamaz derecede çoğaldı diyebilirim; inlemelerinden- kımıldamakta ve nefes alıp-verirkenki acılı yüz halinden. Kırık çaylak varmı? Iyilesme sureci ne olur? Verilen cabral ve dexfull adli ilaclar yeterlimidir? Cevabının icin simdidrn tesekkur ediyorum. Başarılar dilerim... Tomografi sonucunda soyle yazıyor: +Nonkontrast olduğundan inceleme suboptimaldir. +Toraks simetriktir.kardiotorasik indeks fizyolihik sınırlardadır. +Perikardial veplevral effüzyon izlenmedi. +Mediastinal- hilerpatolojik boyutta lenf nodu izlenmedi. +Her iki akciğer apikoposteriorsegmentte 5mm ue ulaşan subplevral buzlu cam tarzınodüler imajlar izlenmekte olup takibi önerilir. Sağda belirgin bilateral orta ve alt lob segmentlerde yer yer buzlu cam manzaraları izlenmektedir. Kemik yapıda yer yer osteofitikdeğişiklikler izlenmektedir.

1 cevap
Cevaplar (1)

Hastanizi muayene etmeden ve tomografileri gormeden bir yorum yapmam sizi ne kadar tatmin eder!? Randevu: *** *** **

26 Kasım 2017 15:37