eg
Soru Sahibi
31 Ocak 2014 14:38

iyigünler hocam oğlumda eklem tutulması tutulması oluyor senede 1 yada 2 kez neyapmam lazım

mrb hocam ben gülden bu siteyi daha yeni keşfettim daha önce böyle bir siteden ve siz doktorlarımızın bizlerein sorularına cevap vereceğini tahmin bile etmemiştim benim oğlum 14 yaşında ama küçük yaşından beri yani 4 yaşından beri çocukta sabah kalktığında kol bacak eklem tutulması oluyor o şekilde olduğu zaman ben bir çok hastaneye götürüyorum 4 yaşından beri senede 3 veya 4 kez oluyordu şuanda 14 yaşında senede 1 yada 2 kez olmaya başladı normalda gündüz hiçbir rahatsızlığı yokken sabah uyandığında yataktan kalkamıyor bacakları bükükse eyer onları açamıyor kolları çekükse açamıyor ben bir çok hastaneye götürdüm halada götürüyorum ama hep aynı şeyi söylüyorlar çocuğun hiçbirşeyi yok bütün tahliller temiz korkacak bir şey yok diyorlar peki bu yaşadığımız ne ozaman çocuğum bu şekilde olduğunda hastanede birçok tahlil yapıyorlar sonra hiçbir sorun yok deyip bizi eve gönderiyorlar ve çocuğumdaki bu rahatsızlık 3 gün devam ediyor ve ben 3 gün boyunca çocuğumu kucağımda tualete götürüyordum şuanda büyüdüğü için gücüm yetmiyor kaldırmaya falan arkadaşların yardımı ile kaldırıyoruz tualet ihtiyacını falan bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim birde son zamanlarda titreme var çocukta uyurken titriyor sıçramalar oluyor uyku halinde lütfen bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim acaba nörolojik bir sorun mu var yoksa ramotolojik bir sorunmudur lütfen yardımcı olursanız sevinirim şunu da belirtmek isterim oğlum kronik böbrek yetmezliği hastası ilaç tedavisi görüyor 3 ayda bir kontrole gidiyoruz şişli etfal hastanesine 4 yaşında fark ettik hastalandığı zaman böbreğinde sorun olduğunu o zaman öğrendik ayrıca kalp kapağında biraz açılma var doktorlar ameliyat olan çocuklarda böyle şeyler olur diyorlar oğlum 4 yaşında iken idrar kaçağı vardı onu ameliyatla kapatmışlardı

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serap Uysal
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Gecmis olsun Cocuk romatoloji bolumu ile iletisime gecmekte yarar var

16 Şubat 2014 09:33