SS
Soru Sahibi
7 Eylül 2011 15:46

İyi günler, Çocukluğumdan beri göz içinde oynayan lifcikler görürüm. Uzun

İyi günler, Çocukluğumdan beri göz içinde oynayan lifcikler görürüm. Uzun yıllar sonra, bilemediğim bir sebeple ( şiddetli bir nezle olabilir.) oynayan bu lifcikler, kendi aralarında birleşerek lif topağı oluşturdular. Bu topak, tabii olarak daha yoğun olduğundan göz jeli içindeki hareketi rahatsızlık vermektedir. Tv seyrederken veya kitap okurken ya da bilgisayar ekranı karşısında; bu topağı, görüş alanımın dışına atmaya çalışıyorum. Ayrıca; uyku uyuma hissi de oluşturmakta. Göz jelini berrak bir jelle değiştirmek mümkün müdür?. Nasıl tedbirler alabilirim?. Not : Bu vaka sol gözümde cereyan etmektedir. Her iki gözde yapılan tansiyon, katarakt, retina yırtığı vs gibi tetkiklerde, herhangi bulguya rastlanmadı. Mercek kusurları olarak presbiyopi ve 0.50 hipermetrop gözlendi...Değerli bilgilerinizi bekliyorum...

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Dilek Uzer
Göz Hastalıkları

iyi günler , göz jelini başk abirşey ile değiştirmeniz mumkun değildir,ayrıca buna gerek de yoktur , geçmiş olsun

7 Eylül 2011 15:57