20 Temmuz 2015 12:36

İyi Çalışmalar Hocam

Bacağımda deri altında şişlik oluştu ve ağrı yapıyor. Mr sonucunda, 'Rektus femoris kası anteriorunda 25*21*31 mm boyutunda T1A sekanslarda hipointens, T2A sekanslarda hiperint ancak santralinde hipointens alanların izlendiği düzgün sınırlı,ivkm enjekesiyonu sonrası hafif kontrast tutulumu gösteren noduler lezyon mevcuttur. Ayrıca uyluk kas planları arasında ve kontralateral tarafta benzer sinyal özellikleri gösteren birkaç adet farklı lezyon izlenmektedir. Klinik korelasyon önerilir' yazıyor. Bir hekim direkt çıkarmayı, başka bir hekim önce biyopsi yapmayı önerdi. Hangi fikri dikkate almalıyım? Teşekkür ederim. (Aynı bacakta venöz yetmezlik sorunumda var)

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Oktay İrkörücü
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Ortopedik onkoloji ile uğraşan bir hekim ile görüşünüz. Geçmiş olsun

4 Ağustos 2015 11:42