cb
Soru Sahibi
14 Ekim 2016 20:29

ışık saçılma

Hocam iyi Akşamlar.Ben 17 yaşındayım.İki Gözümde de 0.50 astigmat var.Birinde 2 birindede 2.25 miyop var.Hocam Bundan 2 ay önce gözlügümü bu numaralarla değiştirdim.Ve çok kaliteli bir cam aldık.Yurtdışından geldi Fransız üretimi sanırım.Hocam bu gözlükten sonra bende ışık kaynaklarına bakınca yalnız gündüz olmuyor gece oluyor ışık saçılmaları başladı.Gözlüksüz bakarken böyle bir sorun yok.Bir de bazen böyle gece arkamda tek lamba varken önümden kırmızı bir ışık topu küçük sanki sürekli aşağı iniyor gibi oluyor.Fakat gündüz ya da evde böyle bir problem yok.Bir de hocam aydınlık bir lambaya bakarken bir anda karanlık bir yere geçtiğimde o ışığın büyüklüğünde karşımda bir yeri bulanık görüyorum ışığı açınca geçiyor.Sağlık Okbm var kafaya taktım.Beyin Mrı çektirdim başka bir konuyla alakalı temiz çıktı herhangi bir oluşum yok.Teşekkürler iyi akşamlar

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ali Ofluoğlu
Göz Hastalıkları

Gözlük camlarınızın odak noktaları ve pupiller mesafesi iyi ayarlanmamış olabilir. Gözlüğünüzü yaptırdığınız yere kontrol ettirin.

31 Ekim 2016 07:42