Yk
Soru Sahibi
13 Ekim 2017 00:15

ishall

hocam merhaba 23 yaşındayım bundan tam 2 sene önce doğum yaptım ve hamilelegin 6 ayından. sonra falan ishal oluyordum ama ishal değil karin agrisi falan yoktu ama yumuşak diskilama diski örneği verdim ve normal çıkmıştı dogumdan sonra karin agrisiyla olmaya başladı ishal sürekli oluyorum ve mukuslu kolonoskopi olmaya da çok korkuyorum hiç doktora gitmedim bunun için ama.cok zorluyor beni disarda heryetde olabiliyor . ve göbeğimi üstünde şu aralar beyaz kucuk kucuk sıkılmayan ele gelmeyen sivilce tarzı şeyler oluştu sizce ne olabilir ibs.olabilir mi yoksa digerlerimi . karin agrisi sürekli değil ishal olduğum zaman da oluyor

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tarkan Karakan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Karın ağrısı olduğundan ve şikayetleriniz arttığı için mutlaka kolonoskopi yapılmalıdır, kolonoskopiden korkmayın artık bazı yerlerde anestezi ile çok konforlu yapılıyor. Yalnız kolonoskopide mutlaka ileuma yani ince bağırsağınıza geçilmeli (Crohn hastalığı için)

5 Kasım 2017 18:14