km
Soru Sahibi
12 Ekim 2015 11:46

ishal sorunu

hocam iyi günler iyi çalışmalar; kan testi dışkı testi hepsini oldum hiçbir sonuç çıkmadı hepsi temiz. günde 3 kez büyük tuvalete çıkıyorum. fakat hocam sabahları büyük tuvaletime çıktığımda ilk yaptığım kaka sert fakat sonra yaptığım 2 si ishal oluyor bu yaklaşık 15 20 günden beridir böyle devam ediyor. lopermid falan kullandım durum aynı. hayatımda hiç kabız olmadım ve normal zamanlarda da günde 3 kez büyük tuvalete çıkan birisiyim. birde dışkının rengi sarı hocam. ishalden başka terleme vs hiç bir sıkıntım da yok hocam ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Cengiz Güney
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Öncelikle bir mide -bağırsak uzmanını bir doktordan yardım almanızı öneririm.Bizle ilgili olarak AST,ALT ,Anti gliadin kan testi (çölyak-hastalığı yönünden) ,gaitada giardia kisti-trofozoiti aranması testleri bize ışık tutacaktır.

12 Ekim 2015 14:12