af
Soru Sahibi
4 Kasım 2015 23:47

Inmemiş testis

2,5 Yaşındaki oğlumun sağ testisi torbada ama sol testisi torbanın hizasında hemen yanında iç kasıkta. Bu bölgede olunca da inmemiş testis kategorisinde midir? Çocuk doktoru normal dedi ama daha Detaylı baktırmak gerekir mi?

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. İlker Akyol
Üroloji , Çocuk Ürolojisi

Testis penis kökü hizasının aşağısındaysa sorun yok. Herhangi bir şüphe durumunda, evde takip etmeniz, testisin daha yukarı çıkıp orada kalıp kalmadığını izlemeniz, testis hacminin azalıp azalmadığını görmeniz gerekir. Geçmiş olsun.

5 Kasım 2015 10:34
af
Soru Sahibi

Teşekkür ederim hocam

16 Kasım 2015 09:26
Doç. Dr. İlker Akyol
Üroloji , Çocuk Ürolojisi

Rica ederim.

16 Kasım 2015 19:02