XF
Soru Sahibi
14 Nisan 2018 21:26

İnmemiş testis subaylık

Merhaba hocam Öncelikle askerliğe büyük ilgim var. Sporcuyum ve fit bir vucudum da var ve subay olmak istiyorum.2014 yılında Askeri lise sınavlarını kazanıp mülakatlara gitmiştim ama ön sağlık üroloji de elendim. Sol testis inmemiş testis raharsızlığım var. Sol testisim yerinde ama az bir gelisim göstermiş ve cok kücük bu yüzden elenmiştim. Şu an lise sondayım ve milli savunma üniversitesi sınavına başvurumu yaptım. İnmemiş testis subay astsubay icin bir engel midir ? Sağlık muaynesinden elenir miyim bunu öğrenmek istiyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tayfun Oktar
Üroloji , Çocuk Ürolojisi

Merhaba, İnmemiş testis bir engel olabilir ama mevzuatla ilgili net bilgi sahibi değilim. Bir devlet hastanesine konu ile ilgili danışılabilir.

22 Nisan 2018 09:56