YO
Soru Sahibi
4 Şubat 2018 12:52

infetrilite

Hocam merhabalar ben Tuba 26 yaşındayım hemşireyim bir buçuk yıldır evliyim ve eşimle bir yıldır korunmuyoruz herhangi bir tedavi görmedim eşimin semen analizi normal benim kan değerlerimde normal çıktı genelde 26 günde bir adet oluyorum ilk defa bu ay vajinal muayene oldum 12.günde yumurtam 13 mm bugün 15. Gündeyim ve 17 mm progesteron 1.30 ng/ml estradiol 156 ng/ml çıktı doktorum yumurtlamanın olduğunu yumurtanın 1 2 güne çatlayabileceğini gün aşırı birliktelik olması gerektiğini söyledi nette ovulasyon sonrası progesteron referans değerinin 4-14 olduğunu okudum içim rahat etmedi sizce değerlerimde bir problem varmı bu değer yumurtlamanın gerçekleştiğini gösterirmi şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar..

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Yuliya Doster
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba. Sizin bahsettiğiniz progesteron değerleri adetin 21.-22. Günde ölçülen değerlerdir. O günlerde ölçülmesi ovulasyon hakkında daha net bilgi verir

4 Şubat 2018 13:25