14 Temmuz 2014 23:12

immün yetmezlik

merhaba doktor bey 4 yaşında bir oğlum var. oğluma geçen yıl immün yetmezlik tanısı kondu.3 ay vaxoral hap kullandık.grip aşısı olduk.şimdilik kontrole gidip geliyoruz.cildinde saç derisinde ayaklarında deri döküntüleri var.birdr sağ gövde tarafında ciğerlerinin olduğu kısımda kuruluk ve cilt renginde koyuluk var.cildiye ye götürdüğümde çocuk egzaması olabilir denildi ama egzamaya hiç benzemiyor.ilaçlar da hiç fayda etmedi.bunun immün yetmezlik ile bir ilişkisi var mıdır?yoksa karaciğer de falan bir şey var da dışa bu şekilde vurmuş olabilir mi?tekrar doktora görürmeli miyim?bir de ıga değeri 6'nın altında kendiliğinden düzelme ihitmali var mıdır?şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Akçay
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

merhaba, doktora götürülmesini ve detaylıca incelenmesini tavsiye ederim. cildiye değil çocuk alerji uzmanı ve immunoloji uzmanına gitmelisiniz. geçmiş olsun.

15 Temmuz 2014 12:27