DT
Soru Sahibi
17 Mart 2018 20:00

ilaç etken madde

hocam iyi akşamlar.ben cardura 4 mg ilaç kullanımı sonrası depresyona girdim.yan etkilerini yogun şekilde yaşadım.tansiyon ve prostat amaçlı kullandım. aradan 1 yıl geçti ve bir enfeksiyon dolayısı ile tetradox 100 mg antibiyotik kullandım ve carduradaki belirtilerle (çarpıntı ,depresyon,iyi hissetmeme )fenalaştım.bu ilaçların etken maddeleri aynı mıdır..ne önerirsiniz şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Ersoy
Dahiliye - İç Hastalıkları , Alerji Hastalıkları

tetradox ile cardura aynı grup ilaçlar değil ama ilaçların istenmeyen etkileri vardır karaciğerde parçalandıktan sonra diğer organlar üzerinde etkiler gösterebilir teetadoz ile test yapılması uygun olur

19 Mart 2018 13:08
Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Ersoy
Dahiliye - İç Hastalıkları , Alerji Hastalıkları

tetradox ile cardura aynı grup ilaçlar değil ama ilaçların istenmeyen etkileri vardır karaciğerde parçalandıktan sonra diğer organlar üzerinde etkiler gösterebilir tetradox ile test yapılması uygun olur

19 Mart 2018 13:16