to
Soru Sahibi
12 Temmuz 2015 15:23

ıgE Yüksek çıkması ve halsizlik

Merhaba hocam , 62 yaşında erkeğim..vüdudumun bazı yerlerinde (yüzümde boğazımda kollarımda )zaman zaman kaşıntılar ve kabarmalar oluyor.Akşamlarıda çok yorgun oluyorum.Alerji testinde IgE 626 çıktı ama doktorlar hiç yorum yapmadı ilaçta vermedi.IgE neden yüksek çıkmış olabilir ne yapmam gerekir.Halsizliğim ıgE den kaynaklanmış olabilirmi? 5yıldır tip 2 şeker hastasıyım aynı zamanda tansiyonumda var bunlar için kullandığım ilaçlar yapmış olabilir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cengiz Kırmaz
Dahiliye - İç Hastalıkları , İmmunoloji ve Alerji Hastalıkları

Sayın hasta, IgE' nin yüksek çıkması ile haldizliğiniz arasında direkt bir ilişki kurulamaz... Ancak IgE değerinizi yükselten sebep araştırılmalı, bu sebep halsizlik yapıyor olabilir... Selamlarımla,

14 Temmuz 2015 11:07