mm
Soru Sahibi
16 Ekim 2016 13:38

idrarda protein

hocam 13 yaşında oğlum 13 yıldır böbreklerinde devamlı taş oluşuyor bir sefer taş kırıldı kalsiyum oxsalatı hiç düşmüyor oxsalat hep 120 seviyelerinde,şu anda 2 mm taşı var gine.hocam 6 aydır şimdide protein atmaya başladı ilk 24 saatlik idrarda:240 birer ay arayla *** *** **ve son415 çıktı.enopril diye tansiyon ilacı başlandı bu böbreklere zarar vermezmi hocam.hocam birde ilk tahlillerde idrarda çok fazla köpüklenme oluyordu,son 415 çıkan tahlilde neredeyse hiç köpük yoktu, bu neden olabilir hocam.hocam 13 yıldır devamlı takipdeyiz ama düzeleceğine dahada kötüye gidiyor gibi,hocam bu işin sonu nereye gider gider fikirleriniz düşüncelirniz bizim için çok önemli hocam şimdiden teşekkürler hocam saygılarımla.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mustafa Bak
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Çocuğunuz nefroloji bölümünde takipte olduğu için, yorum yapmam uygun değildir. geçmiş olsun.

19 Ekim 2016 10:25