UG
Soru Sahibi
17 Şubat 2014 13:15

İdrarda NEC

Hocam iyi günler. Benim 5,5 aylık bir kızım var. Bir iki hafta önce idrar yolu iltihabı geçirdi. Antibiyotik kullandık.(10 gün) Tedavi olmuş mu diye bakmak için idrar tahlilini tekrarladık. Tahlilde değerlerin karşısında hep normal veya N/A yazıyor. Ama az biraz lökosit çıkmış. Bir de NEC diye bir değer var karşısında ++++ var. 6 gibi bir değer çıkmış. Doğuda küçük bir ilçedeyim. Çocuk doktoruyla perşembeden önce görüşemeyeceğim. Bu NEC nedir. Rsik yaratan bir durum mudur? Şimdiden teşekkür ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Ali Delibaş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Gözde hanım merhaba, NEC bir kısltma olabilir.Çok fazla anlam veremedim. eğer tetkik sonucunuzun fotoğrafını ya da tarayıcıdan geçirilmiş olan bölümünü alidelibas@gmail.com adresine gönderebilirsenizbryorum yapabilirim. Geçmişolsun.

18 Şubat 2014 17:55
UG
Soru Sahibi

Hocam cevapladığınuz için teşekkür ederim. Tahlil sonucumuzu en kısa zamanda gönderirim. Doğu'da küçük bir ilçedeyim. Çocuk üroloğu yok maalesef. Doktor tahlile pek bir açıklama getirmedi. Yorumlarsanız sevinirim. Çok çok sağolun.

20 Şubat 2014 17:55
Prof. Dr. Ali Delibaş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Sonucununzu e-mail ile gönderebilirsiniz.

23 Şubat 2014 08:38