ÖE
Soru Sahibi
27 Nisan 2018 01:22

idrarda kan gorulmesi

hocam mrb annem 64 yasinda oylesine kontrol amacli yaptirdigimiz idrar tahlilinde bld+3 eritrosit 45 cikti hic bir sikayeti yoktu.ultrason cekildi uriner ordada mesane tam dolu olmadigini gorulebildigi kadariyla patolojik durum yoktur dendi.10 gun sonra tekrar idrar tahlil verdik bld+3eritrosit 7 cikti.simdi tekrar tahlil vercez bu arada kan degerleri tamamen normal hormon tahlilleri cea lar.sadece crp 6 cikti.sedimantadyonda normal.bu idrar yolundan kaynaklimir sonucta eritrosit degeri dusmus baska durum olsa eritrosit degeri duxermiydi.hic bir siksyeti yok.tekrar ultrason icin gun aldik oneriniz nedir bol du iciyor kotu bi durum cikma ihtimali olabilirmi.sigara kullanmiyor tskler..

1 cevap
Cevaplar (1)

Sigara içiyor mu önemli. Ayrıca kan sebat ettiği için ek tetkik ve bazen de sistoskopi gerekebilir.

27 Nisan 2018 10:17