of
Soru Sahibi
21 Ekim 2015 11:39

idrar tahlil sonucu

doktor bey. 2 yil once kizim 15 yasindayken karin agrisi ve kusma sebebiyle idrar tahlili yapilmisti. idrar tahlilinde Lökasit esteraz pozitif Lökasit 43 yassi epitel32 yuksek cikti. enfeksyon dediler ilac verdiler gecmisti.u bobreklerinde falan bir rahatsizlik olabilirmi yardimci olursaniz sevinirim.diger degerleri normal araliklarda. ne olur yardimci olun esimin babasi bobrek yetmezliginden vefat etti.bende kaygi basladi.birsey olsa 2 yildir kendini gosterirmiydi doktor bey

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Özkan Güngör
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Merhaba bir defa idrar yolu enfeksiyonu geçrimiş olmak hemen bir böbrek hastalığı anlamı taşımaz. tekrarı önemlidir. ailede bir böbrek hastalığı öyküsü varsa ve kafanızda soru işareti varsa dahiliye bölümüne gidip böbrek tahlilleri yapabilirsiniz , sizi rahatlatması açısından. geçmiş olsun.

26 Ekim 2015 09:49