KS
Soru Sahibi
7 Aralık 2015 20:05

İdrar kaçırma

Hocam merhabalar.Ben 21 yaşındayım.İdrarımı yaptıktan hemen sonra , ıkınma durumunlarında ve yiçerisinde herhangibir zamandada idrar kaçırmaktayım : bu 3 4 damla şeklinde olmakta sanki sıkamıyorum gibi oluyor ve birden bir kaç damla geliyor kaçıyor ; doktora gittim ve bir sorun olmadığını söyledi , ilaçlar yan etki yapar vermek istemiyorum dedi : peki kendi çabam ile nasıl tedavi uygulayabilirim , teşekkür ederim...

1 cevap
Cevaplar (1)

Idrar yolu enfeksiyonu veya idrar kesesinin aşırı aktivitesi gibi durumlarda idrar kaçırma olabilir. Bunun yanında soğukta kalma gibi durumlarda da benzer şikayetler oluşabilir. Pelvik kasları kuvvetlendirici kas eğzersizleri ve sıcak su oturma banyosu gibi konservatif tedaviler yararlı olacaktır

8 Aralık 2015 14:01