do
Soru Sahibi
5 Kasım 2013 12:04

HSV TİP I Ig G pozitif

hocam bu testlerimin sonucu bir de ek rapor var nedir bilemedim laboratuarda korkulacak bişi yok dendi ama icim rahat deyil raporda da soyle yazılıyor http://www.mavilab.com.tr/sonuclar/RaporDown.asp?mprotno=*** *** **&tar=10/25/2013&durum= link acılmıyorsa ; soyle yazıyor hocam Hastanıza ait DNA örneğinde, yukarıda belirtilen 35 HPV tipi için uygulanan PCR çalışması sonuçları DNA dizi analizi ve chip micro array ile değerlendirilmiştir. Materyalin, HPV açısından pozitif olduğu Tip 53 ve Tip 66 ile uyumlu olduğu gözlenmiştir. bu nedir ucuk felan cıkar dedi genetal bolgede singil gibi seyler cıkar dedı bır donem cıktı ama ben elimde kopardım bunu ellerimde singil cıkmıştı incir sütüyle gecirdim bunları boyle seyler mi acaba saygılarımla....

3 cevap
Cevaplar (3)
Uzm. Dr. Cengiz Güney
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Sizin de tahmin ettiğiniz gibi siğil viruslarının moleküler yöntemle doğrulanma testini yaptırmışsınız.Siğilleri elinizle koparmanız doğru değil.Tekrar çıkarsa bir dermatoloji uzmanı ile görüşün.

5 Kasım 2013 14:54
do
Soru Sahibi

hocam peki bunlar hayatımda sorun yaparlarmı _??? yani korkmalımıyım bide şöyle bişi yazıyyordu HSV TİP I Ig M EQUIVOCAL saygılar ...

6 Kasım 2013 09:32
Uzm. Dr. Cengiz Güney
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Hiçbir sorun yaratmaz .İnsanların çoüu hayatı boyunca dudak uçuğu ile tanışmışlardır.Bağışıklık sisteminin zayıfladığı stres,aşırı güneş ışını,radyosyon,dengesiz beslenme vs ile çıkar .Bu esnada hijyene dikkat etmek ,lezyonlu bölgenin el ile temasından sakınmak gerekir. HSV TİP I Ig M equıvocal değeride önem taşımaz.Bağışıklık sisteminizi güçlü tutun.

6 Kasım 2013 18:33
do
Soru Sahibi

Saolun hocam

8 Kasım 2013 13:22
Uzm. Dr. Cengiz Güney
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Siz de sağlıklı konforlu bir yaşam sürün.

8 Kasım 2013 20:03