AD
Soru Sahibi
20 Mart 2017 20:45

Hsg sonucu

Merhaba,hsg çektirdim yorumlayabilirmisiniz.Elde olunan seri radyogramlarda uterusta şekil anomalisi kontur düzensizliği dolma defekti veya fazlalığı saptanmamıştır.Kontrast maddenin her iki fallopian tüpten geçişi doğal izlenmektedir batında kontrast madde dağılımı homojen izlenmektedir

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Semavi Ulusoy
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Çekilen filmde rahim iç yüzeyinde yer kaplayan kitle görüntüsü görülmemiş. Tüpleriniz açık görünüyor ve verilen kontrast madde batına rahat ve olması gerektiği gibi geçip dağılmış. Burada bir sıkıntı görmemişler. NOT: Her zaman, filme bakarak yorum yapmak daha doğru olur. Hayırlısı olsun :)

21 Mart 2017 00:14
AD
Soru Sahibi

Teşekküreler:)

21 Mart 2017 07:17
Op. Dr. Semavi Ulusoy
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Rica ederim :)

21 Mart 2017 08:38