sy
Soru Sahibi
2 Haziran 2014 11:58

hpv virusu

Slm hocam bir ay once doktora gittim ve anal kondilom dedi ordan cildiyeye sevk etti virus dedi sigil olmus dedi. Krem yazdi kullan daha sonra tekrar gel dedi simdi doktora gidiyorum yalniz arastirmalarim sonucunda pek olumlu seylerle karsilasmadim bir erkek olarak psikolojim bozuldu hpv nin kanser yapma olasiligi varmisss bunalima girdimmm simdiden tskler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Bu tür virüsleriin enfeksiyonu sonrasında nadiren olmakla birlikte deri kanseri gelişebilir. Daha sık olarak kadınlarda rahim ağzı kanserine yol açabilirler. Sizin yapacağınız siğillerinizi tedavi ettirip takibini yaptırmaktır. Erkekte görünür siğil olmayan alanda buna bağlı kanser olmaz. Geçmiş olsun.

3 Haziran 2014 11:55