AA
Soru Sahibi
13 Şubat 2018 16:46

hpv 16 pozitif ve hücrelerde bozulma

Hocam merhaba bende şuanda hpv 16 ve rahim ağzı hücrelerde bozulma çıktı hgsill olarak dün kolposkopi eşliğinde 5 yerden parca alınıp pataloji ye gönderildi sonucları bekliyorum şuan da ama benim.size sormak istediğim şey ben ayda bir kere olmak suretiyle 5 .veya 6 ay -üst uste aralıksız yani ayda 1 kere bu ella ertesi gün hâpini kullandım acaba bu hapın rahimdeki çıkan rahatsızlıkla ilgisi varmıdır o hap sebebiyet vermiş olabilirmi hücre değişikliğine cvp için tsklr

3 cevap
Cevaplar (3)
Doç. Dr. Esra Ayşin Tonguç
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Hayır bozulmanın sebebi büyük olasılıkla hpv nedeniyledir

15 Şubat 2018 12:11
AA
Soru Sahibi

Hocam merhabalar ben 14 martta konizasyon oldum konizasyon dan 3 ay so ra simir ve hpv testi yapılması söylendi yaptırdım sonuç ise pozitif geldi sinirimde ameliyat olmadan önceki hücrelerde anormal değişiklikler ve hpv de pozitif olarak.geldi şehir degistirdigim için yeni bir randevu aldım bu hafta gideceğim ancak bu saatten sonra neler yapılacak bu sonuçlara göre ne olması lazım.rahim.alinacakmi bana bilgi verirseniz çok memnun olacağım şimdiden tsklr kolay gelsin

17 Temmuz 2018 01:47
Doç. Dr. Esra Ayşin Tonguç
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Evli bekar olmanıza yaşa göre takip değişebilir

18 Temmuz 2018 12:16
AA
Soru Sahibi

Hocam evliyim 31 yaşındayım 1 tane oğlum var

20 Temmuz 2018 15:00
Doç. Dr. Esra Ayşin Tonguç
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bu konu sonuçlarınızı muayenenizi özgeçmişinizi konulmadan değerlendirmek için uygun değil o yüzden bir jinekoonkolog arkadaşımızla görüşmenizi öneririm

27 Temmuz 2018 11:46