ss
Soru Sahibi
14 Nisan 2017 02:10

hormon testti

Tsh_2.66 serbest t4_1.03 fsh_8.71 l Lh9.85_ prolaktin 17.86_ estradiol 39 Beta_hcg 0.01 doktor bey Doktrum değerlerin çok düşük kısırlık seviyesinden dedi neolur bana bunları yorumlarmisiniz

10 cevap
Cevaplar (10)
Op. Dr. Semavi Ulusoy
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Tek başınıza değerlendirmek biraz zor - muayene bulguları gerekli... Yaş, kilo? Muayenede bir özellik var mı? Gibi Sadece hormon testine göre, burada anlamlı bir bozukluk görünmüyor. Yani önce gebe kalmaya cabalamalisiniz... Geçmiş olsun..

15 Nisan 2017 14:56
ss
Soru Sahibi

Yeni doktorum hormon problemin yok yumurtalarında oluşuyor fakat catlama yor dedi ne yapmalıyım klomen kullandım ama daha bi gebelik yok

25 Nisan 2017 02:22
Op. Dr. Semavi Ulusoy
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Tedavi şekilleri için burada konuşmak doğru değil. Sebebi de sizin muayene bulgularınızı bilmiyor olmam. Fikir olur diye söylüyorum sadece: Yumurta çatlatma iğnesi yapılabilir. Bunu doktorunuz ile yumurta takibi yaparak çözebilirsiniz. Hayırlısı olsun .

25 Nisan 2017 13:20
ss
Soru Sahibi

Doktorum hiç bi tedevilik durum yok gayet sagliklisiniz kısmeti beklemek doğru olan dedi tedaviye ihtiyacım yokmuş peki neden 5 aydır gebe kalamiyorum

27 Nisan 2017 03:35
Op. Dr. Semavi Ulusoy
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Korunmadan geçen 12 ay sonrasında gebelik olusmuyorsa, araştırmak lazım. Normalde tek ayda gebe kalma ihtimaliniz %15, 6 ayda %40 ve 12 ayda %80 civarlarında (sağlıklı bir çift için geçerli rakamlar bunlar). Bu durumda 7 ay daha beklemek gerek. Zira muayenenizde bir problem yok denmiş. Hayırlısı olsun.

29 Nisan 2017 23:07
ss
Soru Sahibi

Klomen hapı adet gecikmesi yaparım doktor bey

1 Mayıs 2017 20:48
Op. Dr. Semavi Ulusoy
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Hayır. Yapmaz. Adet gecikti ise, gebelik testi yaptırın. Geçmiş olsun

2 Mayıs 2017 09:53
ss
Soru Sahibi

2 günlük bi gecikmem var ne kadar bi süre geçmesi lazım test yapmam için doktorum yumurtanın catlama üzere olduğunu solemiti son ilişkim 5 gün önceydi

2 Mayıs 2017 18:51
Op. Dr. Semavi Ulusoy
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bir hafta - 10 gün geçsin, sonra test yapın.

4 Mayıs 2017 16:59
ss
Soru Sahibi

İdrar testi yaptım negatif 5 günlük bi gecikmem var

5 Mayıs 2017 16:25
Op. Dr. Semavi Ulusoy
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bugün itibari ile kan testine bakın. Sonuç bağlayıcı olacaktır.

7 Mayıs 2017 17:20
ss
Soru Sahibi

Yumurta catlaması neden olmaz yada geç olur doktor bey

10 Mayıs 2017 17:02
Op. Dr. Semavi Ulusoy
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Adetin ilk gününden başlayarak yumurta takibi yapılabilir. Olmuyorsa, iğne yapılması ile çatlatılması sağlanabilir. Neden olmadığı konusu anlatmak için uzun - kısaca yumurtalığın kendi iç yapısı, hormonal dengesizlikler gibi sebeplere bağlı olabileceği akılda tutmak yeterlidir.

12 Mayıs 2017 11:40
ss
Soru Sahibi

Fsh6.41 Lüteinleşyiren hormon LH 5.3 Prolaktin 24. 52 Serbesttir. 3.52 Serbesttir. 0.94 TSH 2.19bu değerler nasıl yorumlarmisiniz regli nin 3 günü yapildi

13 Mayıs 2017 18:42
Op. Dr. Semavi Ulusoy
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Anlamlı bir sorun görünmüyor Sabiha Hanım. Adetler düzenli gittiği sürece 1 yıl korunmadan ilişki beklenecek. Daha önce de söylemiştim; tek ayda gebe kalma ihtimaliniz %16, 6 ayda %40, 12 ayda - %80. Bunu tutturmak için çalışmalarınıza devam ediniz. Hayırlısı olsun.

17 Mayıs 2017 10:47
ss
Soru Sahibi

Anladım doktor bey galiba çok istediğim için çok fazla kafama takip soru soruyorum sizde hakkınızı helal edin çok teşekkür ederim

17 Mayıs 2017 12:06
Op. Dr. Semavi Ulusoy
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Helal ve Hayırlısı olsun.

19 Mayıs 2017 14:54
ss
Soru Sahibi

Ya doktor bey doktorum 2 aydır klomen kullandiriyor duruyor ilk ay acillik oldum kaşık ağrısından soledi gimi bildiği halde hala klomen le yumurta takibi dedi sol yumurta catlamak üzere dediği halde bile catlama iğnesi ni vurmadan ne yapmaya çalıştığını anlamadım şimdi tekrarden kaşık ağrısı mide bulantısı beni çok etkiliyor ne yapcam bilmiyorum neden ilgilenmiyor ya

24 Mayıs 2017 00:05
Op. Dr. Semavi Ulusoy
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Sanırım bu sorunun muhatabı ben değilim. Yanılıyor muyum ? Geçmiş olsun.

24 Mayıs 2017 10:14