yg
Soru Sahibi
21 Ağustos 2017 15:49

Hormon sonucu ve adet olamamam..

Merhaba, Yaklaşık 8 aydır adet düzensizliği yaşıyorum.1 buçuk yıllık evliyim 4 aydır çocuk istiyoruz. En son 48 gündür adet olamıyorum.Hormon testi yaptırdığımda tarlusal hap verdi doktor bana. Fakat ben çocuk istediğim için bir çözüm arıyorum.Rica etsem hormon testimi yorumlayabilir misiniz.Neden adet olamıyorum..TSH :2,193 , betahcg :1,2 ,estradiol:75, fsh:3,6,lh:9,94,prolaktin:22,68 acil yanıtınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkür ediyorum..

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Volkan Aksakallı
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bu verdiğiniz değerlere göre yumurtlama problemi(anovulasyon) var gibi gözüküyor.gebelik için yumurtlama olması şarttır.adetliyken doktorla görüşmenizde fayda var.gebelik oluşumu için tedavi almanız lazım.iyi günler

27 Ağustos 2017 17:31