UF
Soru Sahibi
24 Mart 2014 17:13

Hızlı konuşuyorum söylediklerim anlaşılmıyor

Merhaba Seda Hanım; Benim sorunum çok hızlı konuşmam bana göre normal ama karşımdaki kişiler beni anlamıyor.Sürekli efendim diyorlarlar anlamadıkları için buda beni toplum içinde utandırıyor.Bazen bazı kelimeleri yutuyorum bazende tutukluk oluyor ve bazı kelimeleri söyleyemiyorum konuşurken.Uzun cümle kuramıyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Oncelikle bir degerlendirme icin bir Dil ve Konusma Bozukluklari Uzmani'na gitmenizi oneririm. Sizi gorup degerlendirmeden net birsey soylemem maalesef cok zor. Hizinizi azaltmaya calismak icin yuksek sesle kitap okurken her kelime arasi elinizle masaya vurarak tempo tutmaya calisabilirsiniz. Bugun (vur) gunlerden (vur) persembe (vur) gibi. Konusurken de bunu deneyebilirsiniz. Umarim faydasi olur. Saygilarimla,

27 Mart 2014 11:11