bb
Soru Sahibi
17 Ağustos 2014 13:20

hiv bulasi

Hocam merhabalar.bir bankanin gise kisminda calisiyorum haliyle gunde yuzlerce insanla muhattap oluyorum.gectigimiz gunlerde sag isaret parmagimin icerisinde kirmizi bir leke farkettim islak mendille sildim gecti.ancak kan mi degilmi anlamadim.detayli inceledigimde daha onceden olmus ve bur toplu igne basi kadar buyuklukte bir deri parcasinin kurumus oldugunu farkettim.ancak altindaki saglikli deri islak,kanamali yada yara seklinde degildi.sadece ust yuzeyi kalkmis bir nevi soyulma gibi.oldukca kafama takildi cunku internet ortaminda hiv butunlugu bozulmus deriden gecer deniyor.butunlukten kasit bariz bir yara veya kan dolasimina ulasacak bir aciklik gibimidir hocam.brnim durumumda sizce hiv bulasi acisindan risk varmidir?yoksa mutlaka acik aktif bir halde yarami gerekli.yardimci olabilirseniz minnettar olurum.saygilarimi sunarim size

1 cevap
Cevaplar (1)

bu soruyu intaniye uzmanına sorsanız daha iyi cevap verebilir . geçmiş olsun

18 Ağustos 2014 11:20