BY
Soru Sahibi
8 Ağustos 2017 18:00

Histeroskopi

ru Sorun Kolay gelsin doktor bey ben dört yillik evliyim bebeğinizin olmuyor yıllardır gittiğimiz doktorlar bisey yok olur dediler ama olmadı ara kanamalrim vardı ve yoğun adet görüyordum sonra bir doktora gittim kendisi rahimde kalinlasma ve polip teşhisi koydu 2kez histereskopi bir kes laporoskopi oldum poliplerin bir kısmı alındı adetimin yedinci gününde yapılan hormon testinde estradiol 336. 40 çıktı bu ay doktor bey catlatma ignesi verdi yinede hamile kalamadim doktor bey ayrıca vajinal ultrasonla baktı ve tekrar histereskopi olmam gerektigini soyledi ortalama bir yıldır tedavi oluyorum 10 dk ancak sürer kalın kısımlar var dedi ben üçüncü kez bu operasyon konusunda kararsız kaldim rahmetullahi zarar verilmesinden korkuyorum ne yapmam lazım fikirlerinize ihtiyacım var ayrıca intihap olması gebelige engel midir

3 cevap
Cevaplar (3)
Op. Dr. Ayşe Darama
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Merhaba eşinizinsperm sayıdı nedir polipvarsa alınmalı

9 Ağustos 2017 21:53
BY
Soru Sahibi

Doktor hanım kusura bakmayın biraz geç yazıyorum bazı sebeplerden dolayı sperm konstrasyonu (mil): 34 Prograsif motilite: 21 Nonprogresif motilite: 12 Immotilite (Im%): 67 Sperm morfolojisi (%) Normal: 2 Baş anomalisi: 87 Boyun anomalisi: 4 Kuyruk anomalisi: 9 Aglutinasyon Vitalite losin ile %: 68 Yikama sonrası Sperm konsantrasyonu mil: 12 Progresif motilite (pm%): 70 Immotilite (im%): 30 TPMSS: 29 Doktor hanım eşimin sonuçları bu

23 Ağustos 2017 13:20
Op. Dr. Ayşe Darama
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Merhaba biraz karışık yazmışsınz ama hareketde sorun var gibi ürolojiye sonucu gösterin

23 Ağustos 2017 17:54
BY
Soru Sahibi

Allah razi olsun doktor hanım sonuçları tam gonderemiyoruz resim olarak atacaktim ama gitmiyordu Çok teşekkür ederim cevapladınız için Rabbim herkesin sıkıntılarını gidersin sifa versin InşaAllah benim evde bu konuda yapabileceğim birşey var mi acaba

28 Ağustos 2017 10:58
Op. Dr. Ayşe Darama
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Merhaba evde yapabileceğiniz sigara içiyorsanız bırakın ve dengeli beslenin

30 Ağustos 2017 10:06