aa
Soru Sahibi
30 Nisan 2017 19:25

hipofiz bezi

merhaba hocam ben 17 yaşıma gelene kadar ergenlik dönemine giremedim, bir doktora gittim kemik yaşımın hesaplanması için birkaç tektik yaptık, sonuç olarak kemik yaşı 13 çıktı, küçüklüğümden beri diyet yapmama rağmen kiloluyum, fsh, lh ve testesteron hormonlarım çok düşük seviyede, koku alma ile ilgili bir sorunum yok, beni muayene eden doktor herhangi bir bilgi vermedi bana, sizce sorunum ön hipofiz yetmezliği mi ? ve buna neden olan hipofiz tümörleri mi? teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ayşe Nur İzol Torun
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Tüm bu hormonların düşüklüğü hipofizer yetersizliğe işaret ediyor. Ancak daha net bir şey söylemek için muayene ve öykünüz şart. Geçmiş olsun.

2 Mayıs 2017 10:15
Doç. Dr. Ayşe Nur İzol Torun
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Tüm bu hormonların düşüklüğü hipofizer yetersizliğe işaret ediyor. Ancak daha net bir şey söylemek için muayene ve öykünüz şart. Geçmiş olsun.

2 Mayıs 2017 10:15
Doç. Dr. Ayşe Nur İzol Torun
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Tüm bu hormonların düşüklüğü hipofizer yetersizliğe işaret ediyor. Ancak daha net bir şey söylemek için muayene ve öykünüz şart. Geçmiş olsun.

2 Mayıs 2017 10:17