OF
Soru Sahibi
2 Eylül 2014 09:31

hiperpigmentasyon

FATİH OCAL 25 Yaşında Samsun / Öğretmen postınenflematur hiperpigmentasyon*** *** **:59 materyalın alındığı yer :kalça MAKROSKOBİ:0.3 CM ÇAPINDa kahve renkte 1 adet punch biyopsi materyalının tamamı 2 parca 1 kasette takıp edıldı mıkroskobı:ortokeratorık hıperkeratoz reguler akanroz gösteren çok katlı yassı epitel ile örtülü dokuda epitelin bazal tabakasında belirgin melanosıt artışı izlenmiştir.Epitel altında üst dermiste perivasküler mononukleer tipte iltihabi hücre infiltrirasyonu ve melanofazlar dikkati çekmiştir. leke yama seklınde 30 cm aralıklarla yaygın hocam tedavi mumkun mu ?lazer yada kımyasal soyma yontemı uygulanabilir mı kremler fayda vermedı..tedavi mumkunse hocam dusunuyorum..

1 cevap
Cevaplar (1)

slm lazer ile leke tedavisi mümkündür, fraxiyonel laser ile mümkün

3 Eylül 2014 10:51