TH
Soru Sahibi
27 Aralık 2013 13:30

her iki gozumunde goz bebekleri kirmizi ve sulanma bas donmesi var neden olabilir?

Hocam oncelikle iyi gunler yardimlariniz icin tesekkur ederim simdiden.hocam benim iki gozumdede 0,75 astigmat oldugunu 3 ay once goz muayenesine gittigimde ogrendim,2 gundur gozumde asiri bir kanlanma var uykusuz kalmisim gibi kanlanma ve kasinma var,gozluklerimi 20 gunden beri kullanmiyorum 3-4gundur de asiri bir bas donmesi yasiyorum hocam sabah kalkarken birden ani hareket edince yatarken yuruken birden oluyor,hocam bu asiri bas donmesi ve gozlerimdeki kanlanma gozluk takmadigimdan olabir mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Hakan Sivrikaya
Göz Hastalıkları

Hasan bey merhaba, Gözlüklerin takılmaması ve yoğun çalışmanın devam etmesi durumunda kanlanma, baş veya göz ağrısı, baş dönmesi ile karşılaşmanız doğal olabilir. Fakat diğer sebepleri de düşünmek lazım. Tansiyonunuz düşüyor olabilir, grip geçiriyor olabilirsiniz. Kanlanma ve kaşınma alerji sebebi ile de olabilir. Bu durumda size ilk tavsiyem gözlüklerinizi takmanız, 1-2 gün içinde rahatlama olmazsa veya kötüye gidiş olursa göz doktorunuza uğramanız. Ayrıca kool tansiyonunuzu da ölçtürmeyi ihmal etmeyiniz. Geçmiş olsun

27 Aralık 2013 16:39