DM
Soru Sahibi
11 Mart 2018 13:05

Hemoroid makat

Sayın Alp hocam hemoglabin degerim 6.5 e dustugu icin endoskopi ve kolonoskopiye gonderildim kolonoskopi sonucum anal kanalda 2/4 dereceden internal hemoroidler anal fissur anal papil ve eksternal hemoroid izlendi.amaliyat olmaktan korkuyorum ilaç tedevisi mümkunmu.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Alp Yıldız
Genel Cerrahi , Proktoloji

çok geçmiş olsun.hemoglobin değerinizde ciddi bir düşüş yaratacak hemoroid ve fissür (çatlak) çok ekstra yaşanan bir durum olarak değerlendirilmelidir.Gerçekten düzgün bir kolonoskopi ile teyit etmek gerekir.Hemoroid ve fissürün cerrahi dışı yöntemlerle de tedavisi mümkündür.

11 Mart 2018 13:11